מנהלת סיעוד אורולוגי

האחות נטליה קוגן עם צוות הסיעוד ורופאי המחלקה האורולוגית. צילום: אלי דדון
האחות נטליה קוגן עם צוות הסיעוד ורופאי המחלקה האורולוגית. צילום: אלי דדון

האחות נטליה קוגן מונתה למנהלת הסיעוד במחלקה האורולוגית בבית החולים כרמל

היא מרצה בכירה בחוג לסיעוד, מרכזת הדרכת מטופלים בחטיבה כירורגית, יש לה תואר שני במדעי הבריאות וכעת האחות נטליה קוגן התחדשה בתפקיד נוסף: מנהלת הסיעוד במחלקה האורולוגית של בית החולים כרמל בחיפה. בשנה האחרונה שימשה נטליה קוגן כסגנית מנהל הסיעוד במחלקה האורולוגית. היא החליפה את האח אופיר ניסים, שעבר לתפקיד אח מומחה בגריאטריה.

האחות נטליה קוגן. צילום: אלי דדון

עם כניסתה לתפקיד החדש אמרה: "גדלתי כאן במחלקה האורולוגית ואני אוהבת אותה מאוד. אני באה לתפקיד עם אנרגיות טובות ואני רוצה לקדם ולהוביל את המחלקה גם מבחינת טיפול איכותי ומקצועי במטופל, גם מבחינת פיתוח מקצועי של הצוות, וגם מבחינת מחקרים ופרויקטים חדשים".

נטליה קוגן זכתה בפרס מחקר בכנס האורולוגי השנתי שנערך באילת. מטרת המחקר שערכה הייתה בדיקת בטיחות ויעילות המוצר Tillacatch  בלקיחת תרבית שתן בצורה סטרילית ולא פולשנית אשר אינה מכילה על ידי החיידקים הנמצאים באזור הגניטלי. מטרה משנית של המחקר הייתה  בדיקת נוחות השימוש במוצר ושביעות רצון הצוות המטפל. מסקנות המחקר, שזיכה אותה בפרס העבודה הטובה בכנס, היו כי המוצר הינו בטוח ויעיל בלקיחת תרבית שתן בצורה חיצונית ולא פולשנית תוך הקפדה על סטריליות הבדיקה. אחוז גבוה (96.65%) מהחיידקים, אשר הנמצאים באופן טבעי באזור הגניטלי, אינם נכללים בתוך הזרם ודגימת השתן. הדבר עשוי לשפר את איכות הטיפול, ולהוריד משמעותית את מספר הכנסות קטטר שתן, ואת שיעור הדלקות בדרכי השתן בקשר לקטטר.

האחות נטליה קוגן עם אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל. צילום: אלי דדון

נטליה קוגן למדה בבית הספר הגבוה לסיעוד סאמסקו במוסקבה. היא בוגרת תואר ראשון בסיעוד מאוניברסיטת חיפה וסיימה תואר שני במדעי הרווחה והבריאות בחוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה. היא השתלמה וסיימה קורס "על בסיסי" לטיפול נמרץ משולב בבית החולים כרמל, קורס מודולה בהדרכה קלינית במכללת עמק יזרעאל, קורס טיפול בכאב וקורס הדרכת מטופלים. כמו כן נטליה הייתה שותפה במחקרים קליניים רבים, ביניהם מחקר על השפעת כאב רציפה, ומחקר על הטיפול בחסימה חריפה של הכליה והשוואת נושאי קטטר לעומת מטופלים נושאי נפרוסטום.

מנהלת הסיעוד בבית חולים כרמל, אהובה טל, ומנהל המחלקה האורולוגית, ד"ר יורם דקל, ברכו אותה ואיחלו לה איחולי הצלחה רבים בתפקידה החדש. "אני מאמינה כי אנו צריכים להציב את המטופל במרכז", מסכמת נטליה קוגן. "היתרון שלנו במחלקה האורולוגית הוא שמחלקתנו היא מאוד דינאמית ומתקדמת, אנו ממשיכים פרויקטים מחלקתיים, כמו שיחה יזומה ומשוב בזמן אמת, כדי לשפר באופן משמעותי את חוות המטופל ולהעניק לו ולמשפחתו את טיפול אישי והייחודי".