הנס של מורן

מורן רוזנבלום והתינוקת עם פרופ' לירן הירש. צילום: מירי גטניו
מורן רוזנבלום והתינוקת עם פרופ' לירן הירש. צילום: מירי גטניו

בשבוע 27 ירדו למורן המים. אבל היא הצליחה להחזיק את ההיריון במשך 70 יום נוספים, עד לחודש תשיעי, וילדה בת בריאה בבית החולים ליס במתחם איכילוב

מורן רוזנבלום מתל אביב, בת 35, הגיעה בשבוע 27 להריונה השני למיון נשים בית החולים ליס ליולדות ונשים, אשר במתחם איכילוב. הסיבה: ירדו לה המים.  עם ירידת המים היא הועברה למחלקה להריון בסיכון גבוה, לשמירת ההיריון, כשהיא בסיכון גבוה מחשש לזיהום ולידה מוקדמת.

פרופ' לירן הירש, מנהל מחלקת הריון בסיכון בבית החולים ליולדות ונשים ליס, מסביר: "במקרים רבים לאחר אירוע של ירידת המים, הלידה מתרחשת כאשר התינוק פג וקטן מאוד. פגות מעלה את הסיכונים לסיבוכים עתידיים כמו גם לזיהום תוך רחמי. לאחר אשפוזה של מורן, היא טופלה בזריקות להבשלת מערכות הגוף של העובר וטיפול אנטיביוטי, וכל צוות המחלקה תמך בה וקיווה שיקרה עימה נס שבו תוכל להחזיק את ההיריון ככל שרק ניתן".

ואכן, הנס קרה. מורן הצליחה להחזיק את העובר בבטנה במשך 70 ימים.

מורן: "לא הכנתי את עצמי שבשבוע כל כך מוקדם אצטרך לבלות את שארית תקופת ההיריון בבית חולים. לא ידעתי כמה זמן אצליח לשרוד ולשמור את הקטנה בפנים ובנוסף, עצם המחשבה שלא אוכל להיות לצד משפחתי ובני הקטן בן השלוש, ריסקה אותי לגמרי. במהלך האשפוז הייתי רואה נשים שמגיעות ולא מצליחות לעבור את התקופה הזו מחוץ לבית, הן היו ונשברות מנטלית וכבר אחרי שבוע שבועיים נכנסות לחדר לידה. הצוות במחלקה, שהפך להיות משפחתי השנייה, שמר עליי ודאג לי. הם תמיד אמרו לי: 'אנחנו נעשה הכול כדי שתוכלי למשוך את ההיריון כמה שרק אפשר׳. והצלחנו! הגעתי לחודש תשיעי, ורגע לפני ניתוח קיסרי מתוכנן בשבוע 36, נתקפתי צירים ותוך שעה וחצי יילד אותי ד"ר מתן ענתבי המופלא, בלידה רגילה, תינוקת בריאה ושלמה".

איך הייתה התחושה?

"זו הייתה תחושת אושר עילאית. כל התקופה הזו התנקזה לרגע אחד קסום של אושר ושמחה".