ד"ר מיליצ'ר כתב, ד"ר אופק אייר

ד
ד"ר עידן מיליצ'ר וד"ר אילן אופק. צילום: פרטי

ד"ר עידן מיליצ'ר, אחראי המרפאה לטיפול מיני בבתי החולים איכילוב וליס, וחברו מכיתה א', רופא השיניים ד"ר אילן אופק, חיברו ספר חדש – "נפלאות המיניות"

החברים הטובים ד״ר עידן מיליצ׳ר, מטפל מיני זוגי ומשפחתי ופסיכותרפיסט, אחראי מרפאה סקסולוגית אנאורגנית גברים בבית החולים איכילוב, ואחראי מרפאה לטיפול מיני בבית החולים ליס ליולדות ונשים; וד״ר אילן אופק, רופא שיניים בעל מרפאת שיניים פרטית – השיקו את הספר "נפלאות המיניות". ד"ר מיליצ'ר כתב, ד"ר אופק אייר.

במה עוסק הספר? 

עידן מיליצ'ר: "הספר מהווה יצירה משותפת של נפלאות החברות. מין אינו הדבר החשוב ביותר בחיים, אבל הוא חשוב מאוד. הספר מדבר על העמדות והתפיסות בתחום המיני בכלל, ובתחום התפקוד המיני בפרט, שמשתנות ומתפתחות עם רוח התקופה. תפקודנו המיני מושפע ממסרים רבים שהפנמנו, מסרים רבים שרכשנו החל מגיל הילדות ותקופת ההתבגרות, מיניות נובעת מהשפעה חברתית וסביבתית, חוויות וקשרים זוגיים, וכמובן מגורמים נפשיים וגופניים המשתנים ומתגבשים לאורך מעגל החיים, מתוך הכרה והבנה של השינויים לאורך ההיסטוריה של ההתפתחות בעמדות והתפיסות של המיניות. אין ספק שזהו תחום מרתק, שהמחקר בו נמצא רק בתחילת הדרך, ועדיין עלומה ונפלאה היא מיניות האדם". 

איך חברתם יחד לכתוב ולאייר את הספר? 

עידן מיליצ'ר: "במילה אחת – חברות. בכמה מילים – חברות טובה ואמיתית של כמעט 60 שנה, מספר בלתי נתפס. וכמה עברנו בתקופה הזו. חברות שהתחילה אי שם בכיתה א', המשיכה לאורך השנים, לאורך כל השלבים החשובים והפחות חשובים של החיים. גדלנו, התפתחנו, למדנו, טעינו, התחשלנו, שמחנו, צחקנו, תמכנו וזכרנו לא להתייחס לחברות הזו כמובן מאליו ולהיות שם אחד בשביל השני. אני הייתי השובב והבנדיט, ואילן היה החנון והטוב, הוא הציל אותי מהמורה שרציתי לזרוק עליה תפוז. אנחנו מלווים אחד את השני ומהווים מרכיב משמעותי בנוף ילדותינו ובגרותנו". 

הספר צויר על ידי ד"ר אילן אופק, שהיום הוא רופא שיניים, ונכתב על סמך ניסיונו המקצועי של ד"ר מיליצ'ר. "יותר ממומחה למין", הוא מסכם, "חשוב להיות רגיש למין האנושי. יותר מלהביט בלסת הפתוחה, חשוב להיות רגיש לנשמה". 

ריאיינה וכתבה: אירית מטיאס