דחפורים הרסו הפגייה

כך תיראה החזית החדשה. צילום: סורוקה
כך תיראה החזית החדשה. צילום: סורוקה

דחפורים עלו על פגיית בית החולים סורוקה לקראת בינוי של שלושה בניינים חדשים: בניין פגיה, בניין שיקום ובניין מחקר

השבוע החלו העבודות להקמתם של שלושה בניינים חדשים בבית החולים סורוקה בבאר שבע: מחלקת ילודים ופגים חדשה וממוגנת, בניין שיקום ובניין מחקר. שלושת הבניינים יוקמו בהשקעה של כללית ובסיוע תורמים ושותפים לדרך בעלות של מאות מיליוני שקלים בשלוש השנים הקרובות ויהוו מכלול צפוני חדש. הבניינים החדשים ישנו את חזית קמפוס סורוקה.

הדחפורים. צילום: סורוקה

יריית הפתיחה לעבודות שצפויות להימשך כשלוש שנים החלו עם הריסת הפגיה הישנה שאינה ממוגנת, אשר נבנתה בשנות ה-70 עם תקרת זכוכית כדי לאפשר לפגים מחזור יום-לילה החשוב להתפתחותם, שלימים לא התאימה לתקופות חירום ולחימה באזור והצריכה העברת פגים לאזור ממוגן בכל אירוע הסלמה בטחוני. "אנו נמצאים בתנופת פיתוח חסרת תקדים", אמר ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי, "זהו צעד משמעותי וחשוב לפיתוח המרכז הרפואי הגדול בנגב".

מוסיף ד"ר קודש: "בשנים האחרונות הפגיה פועלת ממתחם זמני וממוגן, ובימים האחרונים נהרסה הפגיה הישנה, בה טופלו וניצלו חייהם של עשרות אלפי פגים לאורך השנים, לקראת הקמתה של פגיה חדשה וממוגנת. אני מודה למערך ההנדסה והאחזקה בבית החולים שמוביל את הפרויקט ולחטיבת לוגיסטיקה ותשתיות בכללית, יחד עם הצוותים הקליניים והאדמיניסטרטיביים השותפים לתכנון. אנו בסורוקה עמלים כל העת על פיתוח התשתיות והיכולות המקצועיות של בית החולים לקידום בריאותם של תושבי הנגב".

הדמיה של אחד הבניינים החדשים. צילום: סורוקה

ד"ר אילון שני, מנהל מחלקת ילודים ופגים בסורוקה: "הפגיה בסורוקה, מקום שתוכנן עם הרבה מחשבה ואהבה, שימשה אותנו שנים ארוכות. הריסתה מסמלת פתח לעידן חדש עם הקמתה של מחלקת ילודים ופגים חדשה, מודרנית וממוגנת, בשילוב של טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות, שגם בה מושקעים הרבה מחשבה ואהבה. המחלקה החדשה תיתן מענה ל-17 אלף התינוקות שנולדים כל שנה בנגב ומהווים את עתיד האזור".

עבודות הבינוי המורכבות יובילו לשינויים בדרכי הגישה בבית החולים, ולעיתים לאי נוחות.