אסף הרופא: מצדיעים לדור תש"ח

מצדיעים-לדור-תשח-צילום-דוברות-שמיר-אסף-הרופא
מצדיעים-לדור-תשח-צילום-דוברות-שמיר-אסף-הרופא
יעקב כהן מקבל את תעודת ההוקרה מאל"מ רונית לב צילום: אסף הרופא

יעקב כהן (91), המאושפז בבית החולים בצריפין, קיבל תעודת הוקרה מצה"ל על תרומתו לביטחונה של ישראל

במחווה צה"לית לדור המייסדים, הוענקה השבוע תעודת הוקרה מיוחדת ליעקב כהן, בן 91 מראשון לציון, המאושפז בימים אלה במח' פנימית א' במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) שבצריפין. אל"מ (במיל') רונית לב, הממונה בשעת חירום על העיר תל אביב, מובילה בחודש האחרון מבצע הוקרה לגיבורי דור הנפילים שחיים בנינו. פליקס טויטו, סגן המנהל האדמיניסטרטיבי של אסף הרופא, היה בסוד העניינים ויחד יזמו את חלוקת התעודה, יחד עם בנו של יעקב, דדו, ששירת אף הוא שנים ארוכות בצה"ל.

יעקב כהן, התגייס לאצ"ל בגיל 13 ופעל כמוסר ידיעות מודיעיניות ומעביר נשק. בנערותו השתתף בעשרות פעולות מסוכנות כנגד הבריטים ונטל חלק בקרב לכיבוש יפו, יהוד וסלמה. עם הכרזת המדינה, ב-ה' באייר תש"ח, הצטרף יעקב לחטיבה 8, גדוד 82. זה היה גדוד הטנקים הראשון של צה"ל. יעקב כהן נטל חלק בקרבות רבים, בהם מבצע דני, מבצע יואב, מבצע מוות לפולש, כיבוש העיר באר שבע והעיר אילת (אום רשרש דאז) ועוד.

"המדינה קמה על מסירות הנפש של דור תש"ח וכולנו חייבים לכם תודה. אתם סמל ומופת לדורות הבאים ובזכותכם כולנו פה היום חיים בבטחה", אמרה אל"מ (במיל') רונית לב באסף הרופא, כשפגשה את כהן. יעקב כהן התרגש מאוד והודה על המחווה: "יש לנו מדינה קטנה, מיוחדת ואהובה. כל הלוחמים אז היינו כמשפחה אחת, שלחמה על אימא מולדת. אני שמח שאתם לא שוכחים אותנו".


להצטרפות לקבוצת הווצאפ MedNews – חדשות רפואה >> לחצו כאן