אחראי כירורגיה קולורקטאלית

ד
ד"ר רון דר. צילום: פוריה

ד"ר רון דר, מונה לאחראי תחום הכירורגיה הקולורקטאלית, במחלקה הכירורגית של בית החולים פוריה

ד"ר רון דר, שהצטרף לצוות המרכז הרפואי פדה-פוריה לפני מספר חודשים, מונה לתפקיד אחראי על תחום הכירורגיה הקולורקטאלית במחלקה הכירורגית. ד"ר דר בוגר לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, עבר התמחות בבית החולים העמק בעפולה, בדגש על כירורגיה זעיר פולשנית. בהמשך היה בהשתלמות עמיתים (fellowship) בבלגיה.

ד"ר דר: "הגעתי לבית החולים פוריה כי שמעתי על ההישגים של המחלקה הכירורגית כאן, בהובלתו של ד"ר מועאד פארג'. התחום עליו אני אחראי, כירורגיה קולורקטאלית, כולל טיפול בחולים שסובלים ממחלות מעיים, בדגש על המעי הגס, סרטן המעי הגס, ניתוחים אונקולוגיים, מחלות סעיפים (דיברטיקולוזיס), מחלות מעי דלקתיות ותחום הפרוקטולוגיה(מחלות פי הטבעת). הציוד המתקדם בפדה-פוריה, מאפשר לנו לבצע השקות מעי בצורה טובה והכי בטיחותית למטופל. חשוב לציין שאנחנו מבצעים את כל הניתוחים בשיטה הלפרוסקופית, זעיר פולשנית, כשהיתרונות לכך רבים – הפחתת כאבים, החלמה מהירה יותר ויכולת ניוד של המטופל, ופחות סיכון לסיבוכים סביב הניתוח".

ד"ר רון דר. צילום: פוריה

לסיכום, מתייחס ד"ר רון דר לסרטן המעי הגס, ומדגיש את החשיבות הרבה של רפואה מונעת: "מדובר בסרטן השני בשכיחותו לאחר סרטן שד בנשים וסרטן הערמונית בגברים יהודים או סרטן ריאות בגברים מהמגזר הערבי. אני ממליץ לאנשים בני 50 ומעלה לבצע כל שנה בדיקות של דם סמוי בצואה ובדיקת קולונוסקופיה (על פי הצורך) אותה ניתן לבצע אצלנו במרכז הרפואי. אבחון מוקדם מאפשר לזהות תהליכים טרום ממאירים ולטפל בהם באופן יעיל, או לזהות ממאירות בשלב מוקדם וכך למנוע סיבוכים ולהגדיל את סיכויי ההחלמה".